هدف گذاری شخصی و سازمانی سال ۹۵

226

با نزدیک شدن به پایان سال ۹۴، مدیران با هر اندازه و طبقه ای باید هدف گذاری سازمانی سال۹۵ در محدوده تحت اختیار خود را تبیین و مکتوب نمایند. همچنین باید از همکاران سازمانشان نیز بخواهند این هدف گذاری را در حوزه فعالیتشان ارائه دهند. در جلسات پایان سال می توانید با حجم قابل توجهی اهداف خرد و کلان، اقدام به برنامه ریزی برای سال آینده نمایید. با این مشارکت، هم سطح نزدیکی اهداف افراد سازمان را با اهداف کار و کسب سنجیده اید و هم در این بین به اهداف و ایده های تازه ای دست خواهید یافت.

چه چیزی میتونه عملکرد مارو در رسیدن به موفقیت به طرز چشمگیری بهبود بده؟

هدف گذاری مشخص و صریح
پس باید نحوه هدف گذاری رو یاد بگیریم تا بتونیم هم در تمام زندگی و هم در مراحل کار و کسبمون استفاده کنیم
ساده ترین فرمول تعیین اهداف، مشخص و صریح بودن اونهاست. شاید شنیده باشید که می گن حتی وقتی از خدا هم آرزویی(خواسته ای) رو طلب می کنیم با جزئیات باشه

مقاله مرتبط : ۶ فعالیت روزانه برای رسیدن به اهداف

تبیین اهداف مشخص شانس مارو برای رسیدن به موفقیت بیشتر می کنه. وقتی اهداف مشخصی رو وضع می کنیم، حکم یه نقشه راه برای ماست که به ما نشون می ده چطور به اهدافمون برسیم و همینطور یه معیاریِ برای اندازه گیری سطح پیشرفتمون و اینکه آیا در مسیر رسیدن به اهدافمون هستیم یا نه؟

برای اینکه مطمئن باشیم اهدافمون مشخص و صریح هستن، باید تابع فرمول زیر باشند:

هدف + ارزیابی عملکرد + به همراه فعالیت های مشخص =هدف مشخص

اندازه گیری عملکرد میتونه دوره ای و یا در تاریخ های از پیش تعیین شده ای انجام بگیره و این ارزیابی عملکرد برای هر کدوم از اهدافی که تعیین کردیم باید مورد استفاده قرار بگیره ، برای اینکه از صحت مسیر و رسیدن بهشون مطمئن باشیم.

فرض کنیم ، من می خوام ۱۰ کیلو وزن کم کنم. هدفی که مشخص و صریح باشه و قابل اندازه گیری باید به ترتیبی که میگم باشه:
من می خوام ۱۰ کیلو وزن در دو ماه کم کنم با پیاده روی در پارک مدیران نواندیش ، نیم ساعت در شش روز هفته
این مثال نحوه مشخص کردن یک هدف صریح و مشخص رو به خوبی عنوان می کنه و با مولفه های مشخصی که داره براحتی جلوی طفره رفتن و بهانه جویی منو می گیره.

حالا جزئیات این هدف گذاری رو بررسی می کنیم:
-۱هدف: کم کردن وزن
-۲مقدار : ۱۰ کیلوگرم
-۳مدت زمان: طی دو ماه

-۴چطوری : پیاده روی
۵-کجا: پارک مدیران نواندیش

۶-چند ساعت : روزانه نیم ساعت
۷-چند روز در هفته : شش روز

قبل از تعیین اهداف در ابتدا باید بدونیم موفقیت در زندگی کاری ما دقیقا به چه معناست؟

موفقیت از دیدگاه من، یعنی لذت بردن از اون کاری که انجام می دم. چون با لذت بردن از کار به تمام خواسته های خودم می رسم. موفقیت همون نقطه ای ست که کارمون به ما انرژی مضاعفی می ده و خالق لحظات و اتفاقهایی ست که باعث توسعه زندگی شخصی ما هم می شه.
موفقیت در زندگی کاری برای شما چه معنا و مفهومی دارد؟
آیا موفقیت رو صرف زمان کمتر در محیط کار و اختصاص زمان بیشتر به خانواده می بینید؟
آیا موفقیت رو در بدست آوردن انرژی بیشتر برای انجام تعداد بیشتری از کارهای خودتون می بینید؟
آیا موفقیت رو در بدست آوردن اعتمادبه نفس بیشتر و به تبع فروش بیشتر محصولات و خدمات خودتون می بینید؟

تمرین:

ابتدا به مدت یک هفته تمام فعالیتهای کاری خودمون رو در یک دفترچه با ثبت مدت زمانی که به اون کارها اختصاص دادیم شروع می کنیم. بعد از یادداشت برداری از روندهای کاری روزانه و آنالیز این یادداشت ها می تونیم به نتایج خوبی برسیم. به عنوان مثال کدام کارها را می توان در مدت زمان کاری کمتر انجام داد و یا کدام کارها را اصلا نباید انجام داد.یا چه مقدار از زمان روزانه ما صرف امور متفرقه و فاقد ارزش سپری می شود.این آنالیز کلید اصلی تغییر در روندهای کاری ما و همچنین تبیین برنامه های جدید است.
پس از یادداشت برداری و آنالیز زمانهای سپری شده ، می توانیم با تبیین اهداف مشخص و تغییر در روندهای کاری خود به خواسته های مورد نظر دست یابیم.

www.guilanmanagers.ir

 

 

افزودن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *